Hamarkameratene - Florø

Spillere, kamper, overganger etc.
User avatar
Quadrophenia
Site Admin
Posts: 1719
Joined: Mon Jan 18, 2016 8:53 am
Location: Oslo
Has thanked: 117 times
Been thanked: 144 times
Contact:

Hamarkameratene - Florø

Post by Quadrophenia » Sun May 20, 2018 10:43 pm

Florø 2015 - en mini-novelle.

"Skal du ha med de der?" sier den ene Kammapatrioten til den andre før den første putter tre blinkers (blinkende mini-pyro) i boksershortsen. "Ja" sier han "nå har jeg hatt det verste året i mitt liv noensinne i fjor og nå skal det faen meg være litt morro på kamp igjen". Banditten med bokseren full av den polskproduserte pyroen gikk glatt igjennom sikkerhetskontrollen og rett inn mot gaten. De fem guttene som skulle på tur var forventningsfulle. De samme fem hadde vært blant en gjeng som dro til Tromsø året før og å bli kastet ut fra rorbua og spydd på ishavskatedralen gav mersmak. I år hadde ikke pågangen vært like stor, men 5 stk var et respektabelt antall fjoråret og dyre widerøe-billetter tatt i betraktning.

Det meeeeget lille grønnhvite flyet står klart og besetningen på to ønsker oss velkommen. Det første vi ser er ett trøtt tryne med rødlig skjegg. Kai Kristiansen ser opp mot oss med likegyldig blikk før han ser bort. Han, hans sønn og en til er H-As utsendte og de eneste som deler dette mikroflyet med oss. Etter en øl og en liten dusj (!) fra taket lander vi på en rullebane omtrent på størrelsen mellom gamle pizzadriver og Briskeby. Vi kommer oss på flybussen (en maxitaxi) inn til byen og finner byens mest prangende hotell. Norges vestligste by er vakker og sola skinner. Det er på tide med en øl! Vi finner en bule med plastplanter, plastduker og det som viser seg å være plastburgere og får i oss litt næring før vi kommer oss opp til Florø Stadion. Der er det merkelig nok ikke noen billettluke så vi går rett inn og hilser på de 8-9 andre Kammapatriotene som har tatt turen med bandebil og privatbil. Sesongen er igang, på ordentlig! Ved innmarsj drar den ene kjakan frem blinkerne og tenner de. En vakt kommer umiddelbart bort. Han ser på oss mens sangen gjaller og da vi tenker at han er på vei bort for å vise hvem som bestemmer her i bygda smiler han bredt og gir tommel opp. Ja, stemmer det, vi er i 2.divisjon nå! En fotograf fra firdaposten kommer også bort og knipser ivei (bildeteksten under lød noe sånn som: "birkebeinerbanden lagde god stemning" to dager etter).

I kampen presenterer den noe runde, men den mest ønskede spissen fra lokale divisjoner på årevis, Marius Holst, seg med en heidundrandes volley etter 26 minutter. Deilig! Lite ante vi da, at det skulle bli Marius Holst første, siste og eneste målet i den grønnhvite trøya. Florø presser på, slik alle lag gjør etter å få ett mål i ræva, men forskjellen er at de ikke slutter å presse på. Vi kommer oss ikke ut og det uungåelige skjer etter 60 min. Stefan Aase skårer. En av bygdas store helter har, sammen med sin tvillingbror, Peter, kommet tilbake fra opphold i Sogndal og er mesterlig hele kampen. Florø fortsetter å presse på og det er en nervøs stemning både på bana og bortetribuna. Bortsett fra banstorming utført av to russejenter og et obligatorisk rødt kort til Aziz Idris er det lite annet enn Florøpress som huskes fra kampen, men u-Kent Bergersensk nok klarer vi faktisk å ri av stormen og tar med oss ett poeng. Og merkelig nok er vi fornøyde med det.

Kvelden videre fylles av lekeslåssing, veldig mange øl og neste-utkastelse fra hotellet før vi skal ut for å finne oss noe mat. Gatene er tomme og de få spisestedene som finnes er stengt, men endelig finner vi en sjappe med Thai-mat. Herlig tenker vi, før kelneren som møter oss i døra skuffer oss enormt med å fortelle at kjøkkenet er stengt. "Vårruller?" kommer det optimistisk fra en av gutta med ubalansert magebalanse (95% øl, 5% mat). "Jaaaa, vårruller ja" svarer vår mann og 60 vårruller står snart klare på bordet sammen med hver sin nytappede øl. Etter å ha fortært disse, og til tross for litt vanskeligheter med å slå kode for en i reisefølget kommer vi oss videre ut i natten. Gatene er tomme, men vi forstår raskt hvorfor. Alle er på det samme jævla utestedet! Så da er det bare å dra dit. Merkelig nok kommer alle inn og vi innfinner oss i avdelingen med aldersgrense over russe-alder. Et klokt valg virker det som. En i reisefølget bruker mye av kvelden på å skryte av hvor utrolig fint det er "her i Førde" og tirrer på seg halve utestedet (de hater jammen Førde), mens noen av de andre inviterer seg selv på nachspiel. Nach blir det og det ender med at 2 stk må gå ca. en halv mil ved soloppgang, mens andre sovner altfor fulle på hotellet med nok en utkastelsesadvarsel hengende over seg.

Dagen etter drar guttene hjem og alle var enige om at det var en fin tur til Florø.


"Man velger ikke lag, man får de tildelt". Ståle Solbakken, 2004

GSP
Posts: 860
Joined: Sat Jan 23, 2016 1:01 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 86 times
Contact:

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by GSP » Sun May 20, 2018 11:01 pm

Vi punkterte rett sør for Redalen på vei hjem. Vi punkterte skikkelig.

Forøvrig forventer jeg 11 spillere som er villig til å ha det litt vondt i morra. Mot Vinger var det rett og slett for bedagelig. For all del, det er lov å tape fotballkamper, men ikke på innsats. Og på onsdag var jeg rett og slett skuffa over innsatsen.


For en lykke det er å få lov til å treffe folk i perfekt harmoni med seg sjøl!

Forøvrig mener jeg at Kongsvinger burde vært jevnet med jorda.

rusk
Posts: 375
Joined: Sun Jan 24, 2016 9:55 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by rusk » Mon May 21, 2018 2:28 pm

Herlig reisebrev! :D

Kampen i ettermiddag minner mye om en skjebnekamp. Tror det kan bli magert med poeng de neste 5 rundene, så vi trenger absolutt en seier i dag for å få litt pusterom til i alle fall Florø og Tromsdalen. Pr nå er vi i sumpa og da er det samling i bunn som gjelder. Vil ikke se slik feriefotball som det har vært de siste par kampene.



User avatar
Quadrophenia
Site Admin
Posts: 1719
Joined: Mon Jan 18, 2016 8:53 am
Location: Oslo
Has thanked: 117 times
Been thanked: 144 times
Contact:

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by Quadrophenia » Mon May 21, 2018 2:35 pm

Noen som vet om Dønnum er tilbake? Jeg håper på et heltent Kammalag idag jeg også og selvfølgelig 3 poeng.


"Man velger ikke lag, man får de tildelt". Ståle Solbakken, 2004

Gjøkenes konge
Posts: 74
Joined: Mon May 23, 2016 1:38 pm
Been thanked: 7 times

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by Gjøkenes konge » Mon May 21, 2018 4:56 pm

Dønnum spiller. Ellers er Bolkan Nordli benka og Abu og Buduson starter på topp. Har de i det hele tatt startet sammen denne sesongen?



rusk
Posts: 375
Joined: Sun Jan 24, 2016 9:55 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by rusk » Mon May 21, 2018 5:09 pm

Gjøkenes konge wrote:
Mon May 21, 2018 4:56 pm
Dønnum spiller. Ellers er Bolkan Nordli benka og Abu og Buduson starter på topp. Har de i det hele tatt startet sammen denne sesongen?
I appen er det satt opp som en 4-2-3-1 med Buduson alene på topp og PVM bak han. Abu og Dønnum på kantene. Skeptisk til at både Bolkan Nordli, Midtskogen og Rønning benkes. Skulle gjerne sett minst 2 av de fra start!



BVegard
Posts: 82
Joined: Fri Jan 29, 2016 7:40 pm
Been thanked: 4 times

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by BVegard » Mon May 21, 2018 5:11 pm

Nydelig reisebrev. Dønnum starter, håper han starter der han slapp sist han spilte. Samme gjør Abu, uten at jeg skjønner hvorfor. Har mer eller mindre gitt opp han, det har vært bortimot null sluttprodukt (like populært ord i 2018 som breakdown var på 90-tallet.) Håper jeg tar feil, og st jeg angrer på det innlegget her om tre timer 😃



Gjøkenes konge
Posts: 74
Joined: Mon May 23, 2016 1:38 pm
Been thanked: 7 times

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by Gjøkenes konge » Mon May 21, 2018 8:03 pm

Gurimalla, det var deilig! Flott å se to spillemål generelt og Sollie Rønning på scoringslista spesielt.



User avatar
Quadrophenia
Site Admin
Posts: 1719
Joined: Mon Jan 18, 2016 8:53 am
Location: Oslo
Has thanked: 117 times
Been thanked: 144 times
Contact:

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by Quadrophenia » Mon May 21, 2018 9:07 pm

Deilig kamp. Mest gledelig med nesten 1500 på plass (på tross av tap og uavgjort de to siste) og mål av Ivar Sollie Rønning.


"Man velger ikke lag, man får de tildelt". Ståle Solbakken, 2004

rusk
Posts: 375
Joined: Sun Jan 24, 2016 9:55 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Hamarkameratene - Florø

Post by rusk » Tue May 22, 2018 1:41 pm

Ble en hyggelig match etter hvert. Som jeg fryktet hadde Knappen bommet litt på laguttaket og det var veldig tynt det som ble presentert offensivt i første. Abu har jeg allerede gitt opp, og det Buduson leverte i går var også godt under forventning, selv om han hadde litt vanskelige arbeidsforhold.

Men for noen innhopp av Bolkan Nordli og Solli Rønning. Der snakker vi god søknad om å få spille fra start i neste kamp!



Post Reply